JXTC Political - шаблон joomla Окна

Birlik Olmanın Tek Yolu Buradan Geçer...

Kendi değerlerimize sahip çıkmak, geleceğe yeni bir başlangıç yapmak, yeniden yeni bir medeniyete kapı açmak için,
Türk, Övün, Çalış, Güven!

GÜNEŞ ASLA MİKROP BARINDIRMAZ..!

Yayınlanma: Cuma, 31 May 2019 17:06

YENİ ANAYASA DA TÜRKLÜK KELİMESİNİN KALDIRILMASI

AKP nin  BAŞKANLIK sistemini gerçekleştirmek için . ANA YASA<YI   Değiştirmesi gerektiğini  ve  anayasada da  TÜRKLÜK  KAvramının  kaldırılması  öneriliyor . tüm siyasilewrin  dikkatli olması gerekmektedir.

Yayınlanma: Cuma, 08 Ocak 2016 21:45

Nevruz Bayramınız Kutlu Olsun

       
 
 
EY TÜRK ULUSUM,

Bir Oğuz bayramı, bir güneş bayramı, bir ateş bayramı, bir bahar bayramı daha dile geldi. Her Yeni baharda yeniden canlanan doğayı Tanrı Türklere armağan etti. Bir ulus yeniden çiçek açtı ve yeniden doğdu. Türklerden daha büyük, daha medeni ve güçlü bir ırk hiç bir zaman olmadı. 

Dünyada asırlar geçmesine rağmen en güzel bayramımızı hep kutlamak dileği ile. Mutlu Nevruzlar, mutlu Türk bayramlarına...

Saygılarımızla.

...Türk Birliği Partisi Genel Başkanı Hurşit YİĞİT... 
...Türk Birliği Partisi Genel Sekreteri Tümay KÖSE...
...Türk Birliği Partisi Genel Merkez Yönetimi...
...Türk Birliği Partisi İl ve İlçe Başkanlıkları...
...Türk Birliği Partisi Azerbaycan, Kazakistan, Moğolistan, Kırgızistan, Temsilcilikleri...

 

Yayınlanma: Perşembe, 22 Ekim 2015 10:48

Genel Başkan'dan Kıbrıs Barış Harekatı Mesajı

 

Değerli Türk milleti,
Bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin Kıbrıs için yaptığı harekatın günüdür. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi 11 Mayıs 1984 tarihindeki 550 sayılı kararında ise durumu "işgal" olarak nitelendirmiştir. Hatta bir çok devlet bu durumu kabullenememiştir. Buradaki durum açık ve net ortadadır. Türklere yapılan baskılar sonucunda Türkiye Cumhuriyeti devleti tavrını koymuş ve oradaki kardeşlerimizi büyük zulümden kurtarmıştır. İster kabul edilsin ister edilmesin kendi devlet sınırlarımızda yapılan haksızlığa hiç bir devlet suskunluğunu koruyamaz. İnsanlık dramı yaşanırken buna Türk devleti el koyunca bu olaya işgal olarak görmek acizlikten başka bir şey değildir. 
Türklerin en büyük atalarından Atilla, 'Sınırlarınız ile sorun varsa bunun tek çözümü sınırları genişletmektir' demiştir. Bu söz her zaman geçerliliğini koruyacaktır. Çünkü demokratik bir ülkenin sınırları içerisinde nasıl bir özgür yaşam var ise komşu ülke sınırlarında da aynı durum geçerli olmak zorundadır. 
Bu harekatı kabul etmeyen ülkelerin çoğu Türklerin toprak sahibi olmasından korkmaktadır. Sormak gerek acaba Amerika, Avrupa, Çin ;Rusya olsa ve sınırlarında böyle bir dram yaşasalardı ne olurdu?
Cevap çok basit değil mi? Kendi topraklarına ait olmayan başka bir kıtaya bile müdahalede bulunan ülkeler sizin kendi insanlarınız öldüğünde bundan mutluluk duyuyorsa oturup bir kez daha düşünmek ve bunu uygulamaya koymakta fayda vardır.
Zamanın hükümeti olan Sayın Ecevit ve Sayın Erbakan bu kararların arkasında durmuş ve harekatı dönemin komutanlarıyla gerçekleştirmiştir. Sonucu ne olursa olsun buradaki asıl mesele eğer Türkiye Cumhuriyet sınırlarında bir sorun yaşıyor isek buna devlet olarak kökünden çözüm bulmamız şarttır. Çünkü bir Türk devletinin sınırlarında bugünde sorun olsa yine Birleşmiş Milletler birliği bozmak adına her türlü girişimi yapacaklardır. İnsan sormadan edemiyor 'Sizin canınız can da bizimki patlıcan mı? ' diye.
Bu yapılan harekatın ardından kaç yıl geçmiş ve şuan ki Türkiye Cumhuriyeti bir türbeyi korumaktan aciz hale gelmiştir. Bırakın sınırları ülkemizin kendi içerisinde terör gözümüzün önünde topraklarımıza giriş çıkış yapmaktadır. Bu gerek Türkiye Cumhuriyeti kanunları gerekse uluslar arası kanuna kesinlikle aykırı bir durumdur. 
Özellikle not olarak düşmek gerekirse; 
Birleşmiş milletler ya da bu karara bağlı devletlerin Türkiye Cumhuriyeti'nin yaptığı bu harekatı bir işgal olarak görmesi bizim sınırlarımızı bizler değil onlar belirliyormuş gibi bir izlenim yaratır. Açık ve net olarak söylüyoruz. Burası Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti Devletidir ve bugün pis emperyalistlerin 'İşgal' olarak nitelendirdikleri, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kıbrıs ta yapılan insan zulmünü sonlandırmak için başlattığı hareketın yeride 'KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİDİR'.
Türkler işgalci değil medeniyetçidir. İşgalci olan ve insan zulmüne sessiz kalan batının ta kendisidir!.
Şehitlerimizin ruhları şad olsun. 
...Türk Birliği Partisi Genel Başkanı Hurşit YİĞİT...

Yayınlanma: Perşembe, 22 Ekim 2015 11:12

Genel Başkan'dan Çanakkale Zaferi Mesajı

Değerli Türk milleti,

Dünya kendi tarihiyle övünürken biz Türklerin hiç bir vatan sevgisine ve aşkına değişilmeyecek tarihi vardır. Bu son acı ama gerçek, cesaret isteyen ama gurur verici tarih olayı Çanakkale zaferinden başka birisi değildir.

Milletimizin o asil evlatları, sadece bir kaç gece içinde paha biçilmez cennet vatanını koruyacak diye kendi canlarını feda etmişlerdir. 'Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum ' diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, tarihin en büyük sözünü söylemiş ve Türklerin bir kez daha nasıl yok edilemeyeceğinin ispatını göstermiştir.

18 mart Çanakkale zaferi içerisinde canları feda eden genç askerlere Allah'tan rahmet diliyorum. Atalarımız bu ülkede, bizler kimsenin himayesi altına girip kölesi olmayalım diye canlarına kıymışlardır. Bizler onları sonsuza dek yaşatmak ve toprağımıza sahip çıkmak ile görevliyiz.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 18 Mart Çanakkale zaferi tüm milletimize kutlu olsun.

...Türk Birliği Partisi Genel Başkanı Hurşit YİĞİT..

Yayınlanma: Perşembe, 22 Ekim 2015 10:43

Alt Kategoriler

Tarih Kitabı

Göktürk Tarihi

Kitap, Türklerin kurduğu Göktürk İmparatorluğunu bir ciltte anlatmıştır.

SATIN AL >>

Vatan Bölünemez,

Bütündür!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bir Türk devleti olarak geçmiş ve geleceği birbirine bağlayan dünyadaki en güçlü devletlerdendir.  

DEVAMI >>

Türk

Birliği

Dünyada en büyük nüfus dağılımına sahip Türklerin neredeyse anavatanı olmayan tek toprak yoktur. Geçmişteki gibi geleceğin de en büyük topraklarına sahip bir hanlık kurulacağı çok açıktır.

DEVAMI >>

Türk Birliği Partisi ©2012-2014 Türk Birliği Gençliği tarafından Tüm Hakları Saklıdır.