JXTC Political - шаблон joomla Окна

Birlik Olmanın Tek Yolu Buradan Geçer...

Kendi değerlerimize sahip çıkmak, geleceğe yeni bir başlangıç yapmak, yeniden yeni bir medeniyete kapı açmak için,
Türk, Övün, Çalış, Güven!

Genel Başkan'dan 3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajı

 

Değerli Türk milleti,
Varlığımızın asırlar geçmiş olmasına rağmen, halen dünyada bulunan en eski ve asil ırklardan biri olarak kendimize ait devletlerde yaşamlarımızı sürdürmekteyiz.
Türk milleti tarih boyunca nice devletler kurup yıkılmasını da kendi gözleriyle görmüş bir millettir. Atalarımız büyük devletler kurup başarıya büyük liderler ile vardıklarından dolayı dünyada her zaman saygıyla anılır. Ancak burada önemli olan noktayı tarih boyunca hep unutmaktayız. Biz, insanlığa en iyi medeniyeti getirmiş olan Türkler olarak sadece büyük liderlerimizin bizlere armağan ettiği topraklarla övünmek değil aynı zamanda onlara sahip zorundayız.
Türk milleti olarak, son zamanlarda bencillik düşünceleri bizleri bir virüs gibi sarmaktadır. Bu düşünceler bağlı olduğumuz, atadan ve kandan olan tüm kardeşlerimizi de etkilemektedir. Anlamsız ve bir hiç uğruna kendi ülkemizde yapılan ayrımcılığı tamamen bencil ve cehalet içerisinde izlemekte ve sessizliğimiz ile buna açık vermekteyiz. 
Her şeyden önce bir insan olarak yaratıldıysak bilmemiz gereken en önemli etken; insanoğlunun bilgisi ne kadar çok artarsa acı ve korkunun o kadar azalıp cehaletin yarattığı düzensizliği ortadan o kadar çok kaldırmak demektir. Türk milletinin hiç bir ırktan ders almasına veya geri kalmasına gerek yoktur. Medeniyet yaratmayı bilen bir ırk hiç bir zaman köle olmayı da kabul etmez. Ama kendi içimizde bencillik davranışlarına son vermez isek geleceğimiz gençlerine yolu kapatır başka milletlerin oyuncağı haline geliriz. 
Basit bir örnek vermek gerekirse; dünyada en çok oynanan ve bilinen bir spor olan futbolda takım ruhu her zaman önemlidir. Bu oyunda eğer takım içerisinde anlaşmazlık ve bencillik hüküm sürerse takım ne kadar güçlü oyunculara sahip olsa da o maçı kaybeder. Burada takımı idare eden kişide oyuncularının hata yada başarılarına eşit şekilde davranması da önemli bir etkendir. Takımın başarıya ulaşması; birlik ve beraberliğin yanı sıra bencilliğin ortadan kalkması ve aynı zamanda da yöneticinin oyuncularına eşit davranması ile gerçekleşir.
Türk milletinin bu kadar zaman sonra büyük liderlere ihtiyacı yoktur. Milletimizin sadece birlik, beraberlik, kardeşlik düşüncelerini en ön sıralara atıp kendi bencilliğini ortadan kaldırdığı gün büyük medeniyet olan Türk Birliği kendi ellerimizle kurulacaktır. 
Türk yenilmez bir güce sahip olan tek ırktır. Bu ayrımcılık yapmak değil bir yaradılış destanıdır. Bu destanı kötüye değil iyiye kullanmak en önemli görevimizdir. Dünyada Türklerden daha iyi Tanrıya hizmet eden yoktur ve bu durumda milletimizin ilime, bilime, geleceğe ve tarihine önem verip acilen kalkınması şarttır.
Bilim, ilim, kardeşlik ve Türk geleceğinin daim olması dileği ile Türkçülük günü kutlu olsun.
...Türk Birliği Partisi Genel Başkanı Hurşit YİĞİT.

Tarih Kitabı

Göktürk Tarihi

Kitap, Türklerin kurduğu Göktürk İmparatorluğunu bir ciltte anlatmıştır.

SATIN AL >>

Vatan Bölünemez,

Bütündür!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bir Türk devleti olarak geçmiş ve geleceği birbirine bağlayan dünyadaki en güçlü devletlerdendir.  

DEVAMI >>

Türk

Birliği

Dünyada en büyük nüfus dağılımına sahip Türklerin neredeyse anavatanı olmayan tek toprak yoktur. Geçmişteki gibi geleceğin de en büyük topraklarına sahip bir hanlık kurulacağı çok açıktır.

DEVAMI >>

Türk Birliği Partisi ©2012-2014 Türk Birliği Gençliği tarafından Tüm Hakları Saklıdır.